خانه / مقاله / بهترین پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و جواهرات

بهترین پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و جواهرات

امروزه پرینتر سه بعدی در صنایع طلاسازی و جواهرات به عنوان یکی از مدلسازهای پیشرفته معرفی شده است، پرینترها برای اینکه بتوانند جسمی را مدلسازی کنند، به فیلامنت پرینتر سه بعدی نیاز دارند. با سرعت زیادی پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و جواهرات در حال پیشروی کردن است. بسیاری از جواهر سازان در حال حاضر برای کاهش زمان، از فناوری پرینتر سه بعدی استفاده می کنند. طرح های بسیار پیچیده را می توان با استفاده از پرینتر سه بعدی به اتمام رساند. در ادامه مقاله شما را با طراحی چاپ سه بعدی، فناوری های پرینتر سه بعدی طلاسازی و جواهرات، خدمات پرینتر سه بعدی و غیره آشنا می کنیم.

 

بهترین پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و جواهرات

فناوری های پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و جواهرات

بعضی از پرینترهای سه بعدی در جواهر سازی توانسته اند که قطعه خروجی مورد نظر را از جنس “طلا” بگیرند. پرینترهای سه بعدی برای صنعت جواهر سازی بسیار دقیق عمل کرده و معمولا اعتماد بسیاری را به مشتریان القا می کنند. تمام پرینترهایی که برای استفاده برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند، از تکنولوژی  Stereolithography استفاده می کنند. به صورت کلی فناوری هایی از قبیل SLA، DLP و MSLA برای چاپ کردن انواع طلاها و جواهرات گران قیمت استفاده می شوند. این نوع فناوری ها باعث می شوند، که جواهرات را به صورت خیلی دقیق بسازید. پس بهترین پرینترهای سه بعدی از این نوع فناوری ها در خود استفاده می کنند. افراد مختلف نیز برای حرفه طلا سازی و جواهر سازی از این نوع پرینتر ها استفاده می کنند.

انجام طراحی قبل از چاپ سه بعدی

جواهرات و طلا سازی قبل از اینکه توسط پرینتر سه بعدی چاپ شوند، باید آن را طراحی کننند. این طراحی معمولا توسط نرم افزارهای مختلفی انجام می گردد. یکی از این نرم افزارها به اسم Matrix شناخته شده و ابزاری محبوب و با کارایی بالا است. رابط کاربری که این نوع نرم افزار دارد، برای طراحی کردن جواهرات استفاده می گردد. یکی از نرم افزارهای طراحی Firestorm CAD software نام داشته که ابزارهای ویرایش کردن ان بسیار ساده هستند. زمان یادگیری برای این نرم افزار بسیار ساده بوده و نیازی به نرم افزار تخصصی دیگری نیست. یکی دیگر از نرم افزارهای معروف به اسم Rhinogold بوده و جواهرات درجه یک و نیز پیچیده با استفاده از آن ساخته می شوند.  3D Design نرم افزار معروف دیگری است که می توان با استفاده از آن بسیاری از جواهرات و طلاها را طراحی کرد.

 

چاپ سه بعدی

 

خدمات پرینتر سه بعدی طلا سازی

خدمات چاپگر سه بعدی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که طلا سازی را به عنوان یک شغل برای کسب و کار خود در نظر گرفته اند. مراکز که فروشنده چاپگر سه بعدی نیستند، باید نمونه هایی از پرینتر های رزینی را در اختیار بگیرند. مدل هایی که توسط پرینتر سه بعدی ساخته می شوند امکان بررسی دقیق را به تیم طراحی می دهند. این بررسی بسیار دقیق باعث بازخوردهای مثبتی برای سازنده می شود. این چاپ سه بعدی به تولید کننده ها این امکان را می دهد تا این کار را در مقیاس جهانی توسعه دهد. در واقع این موارد از کاربردهای پرینتر سه بعدی در ساخت جواهرات و طلا است.

مزایای استفاده از پرینتر سه بعدی در طلاسازی

دقت چاپ در پرینترهای سه بعدی بسیار بالا بوده و آن ها را بسیار مناسب برای چاپ کردن طلا یا جواهرات می کند. استفاده کردن از مواد اولیه با خواص شبیه به موم باعث شده که به صورت مستقیم می توان در قالب ها آن را استفاده کرد. پرینترهای سه بعدی به گونه ای طراحی شده اند که هر فردی با هر سطح علم و دانشی با آن ها کار می کند. همچنین به فعالان صنعت جواهرات و طلاسازی کمک کرده تا با هزینه بسیار کمی قالب مورد نظر را طراحی کرده و بسازند. همچنین کیفیت چاپ پرینتر سه بعدی بسیار بالا بوده و معمولا در اندازه ای در حد بیست و پنج میکرون ساخته می شود. امکان ایجاد کردن طرح های بسیار پیچیده با استفاده از پرینتر های سه بعدی برای ساخت طلا و جواهرات وجود دارد.

تکنیک های پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی

دو تکنیک برای تولید کردن انواع طلاها و جواهرات به نام تکنیک ریخته گری دقیق و تکنیک چاپ مستقیم وجود دارد. تکنیکی بسیار دقیق برای تولید کردن طلاها و جواهرات به نام investment casting وجود داشته که معنی تکنیک ریخته گری دقیق را می دهد. این نوع تکنیک معمولا از طریق فرآیندی هشت مرحله ای انجام می گیرد. مراحلی که در تکنیک چاپ مستقیم وجود دارد، مراحلی از قبیل مونتاژ قالب، ساخت پوسته، سوزاندن، جدا کردن، بریدن و غیره است.

 

پرینتر سه بعدی در طلاسازی

 

جمع بندی

پرینترهای سه بعدی کاربردهای مهمی در صنایع طلاسازی و جواهرات دارند. برخی از انواع پرینترهای سه بعدی در خروجی خود قطعه مورد نظر را از جنس طلا تولید می کنند. معمولا پرینترهای سه بعدی برای صنعت جواهر سازی بسیار دقیق عمل می کنند و اعتماد بسیاری را برای مشتری جلب می کنند. طراحی هایی که بسیار پیچیده بوده و باید دقیق انجام شود، معمولا توسط پرینترهای سه بعدی انجام می شود. فناوری های بسیار پیشرفته ای شامل SLA، DLP و MSLA برای چاپ کردن انواع طلاها و جواهرات گران قیمت استفاده می گردند. پرینترهای سه بعدی به فعالان صنعت جواهرات و طلاسازی کمک کرده تا با هزینه بسیار کمی قالب مورد نظر را طراحی کرده و بسازند. کیفیت چاپ پرینترهای سه بعدی بسیار بالا بوده و در اندازه ای حدود بیست و پنج میکرون ساخته می شوند.

همچنین ببینید

تنظیم جریان درایور پرینتر سه بعدی

جریان درایور پرینتر سه بعدی چگونه تنظیم می شود؟

پدیده ای جدید و البته کارآمد به نام پرینتر سه بعدی به کمک صنایع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *