خانه / مقاله / کشورهای پیشتاز در صنعت ساخت پرینترهای سه بعدی

کشورهای پیشتاز در صنعت ساخت پرینترهای سه بعدی

تولید بهترین پرینتر سه بعدی در دینا یکی از رقابت های بین شرکت های بزرگ جهانی است. بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان در زمینه ساخت این دستگاه ها و مواد مصرفی شان مانند فیلامنت پرینتر سه بعدی فعالیت می کنند. سرمایه گذاری هایی که کشورها و شرکت های بزرگ جهان در زمینه تولید پرینتر سه بعدی انجام می دهند روز به روز در حال تغییر است. توسعه تکنولوژی ها و فناوری های ساخت افزایشی در جهان باعث ایجاد فضای رقابتی در تولید این دستگاه ها شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم به بزرگترین شرکتهای تولید کننده پرینتر سه بعدی در جهان اشاره کنیم.

پرینتر سه بعدی

سازندگان پرینترهای سه بعدی

بسیاری از کشور های نوظهور  در جهان ساخت افزایشی را به عنوان مسیری برای همراهی کردن کشور های صنعتی در نظر می گیرند. پیشرفت علم و صنعت در زمینه تولید پرینترهای سه بعدی باعث شده است که کشورهای بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در تولید این دستگاه ها شود. در سالهای گذشته سازمان مالکیت معنوی جهان اعلام کرده است که بیشترین تعداد طرح های ارائه شده در زمینه ساخت افزایشی از جانب فقط تعداد کمی از کشور های جهان بوده است. این سازمان در سال 2015 بیان کرد که 75 درصد طرح ها و پتنت های ارائه شده در زمینه ساخت افزایشی پرینتر های سه بعدی از سال 1995 تا 2015 توسط کشورهای آمریکا، آلمان، فرانسه، بریتانیا و کره جنوبی ارائه شده است.

کشور برتر در ساخت پرینتر های سه بعدی

امروزه بسیار از کشور ها جهان در ساخت پرینترهای سه بعدی پیشرفت زیادی کرده اند و برخی کشور هانیز به دلایل مختلف علاقمند به ساخت این دستگاه ها در کشور خود هستندو اما مهمترین کشور در تولید پرینتر سه بعدی کشور آمریکا است در ساخت و تولید افزایشی سالانه بودجه بسیاری را به حمایت از طرح های جدید و تولید پرینترها سه بعدی را اختصاص می دهد. در اروپا نیز کشور آلمان به عنوان دومین کشور مهم در زمینه تولید افزایشی فعالیت دارد و یکی از مهمترین سازندگان  پرینتر های سه بعید به حساب می آید..با توجه به آمار های گرفته شده اروپای مرکزی و شرقی سالیانه هزینه های زیادی را به ساخت سخت افزار ها و نرم افزار های جدید پرینتر سه بعدی اختصاص می دهند.

پرفروش ترین پرینترهای سه بعدی در جهان

شرکت های بسیار زیادی در جهان اقدام به ساخت پرینتر های سه بعدی کرده اند. اما در این میان برخی از این شرکت ها به دلیل ساخت پرینتر سه بعدی با کیفیت و مقرون به صرفه، فروش بیشتری نسبت به دیگر کمپانی ها در جهان داشته اند که در ادامه 5 شرکت برتر تولید پرینتر سه بعدی را نام می بریم.

چاپگر FlashForge Creator Pro

این پرینتر یک چاپگر سه بعدی با اکسترودر دوگانه است که قیمتی ارزان و مقرون به صرفه دارد و ساخت قطعات را دقت و کیفیت مناسبی انجام می دهد. این پرینتر یک دستگاه چینی است و دارای محفظه ساخت محصور است. برای استفاده ازاین دستگاه میتوان از مواد پلی کربنات و ABS نیز استفاده کرد.

چاپگر Prusa i3 MK3 Kit + Multi Material Upgrade

این پرینتر سه بعدی دارای دو اکسترودر است. این پرینتر دارای یک سخت افزار هوشمند است و سطح شبکه های آن بسیار منحصر به فرد است. این دستگاه دقت فوق العاده بالایی در مراحل مختلف دارد. این دستگاه دراای محافظ برق است و حتی اگر در زمان چاپ نیز دچار قطعی برق شود باز هم کاملا مناسب چاپ شود.

چاپگر CEL Robox Dual

این پرینتر سه بعدی نیز به دلیل خاصیت منحصر به فردش جزو پرفروش ترین پرینترهای سه بعدی است. این دستگاه دارای سیستم بارگیری خودکار فیلامنت و یک قفل ایمنی حرارتی برای محفظه است. همچنین این دستگاه توانایی نوع فیلامنت را به صورت هوشمند توسط یک تراشه در داخل قرقره انجام می دهد.

چاپگر CEL Robox Dual

چاپگر BCN3D Sigma R17

این چاپگر نیز از اکسترودر دوگانه استفاده می کند. این چاپگر دارای ویژگی های منحصر به فرد است و دارای قابلیت چاپ با کیفیتی بالا است.  این سیستم مشهورترین سیستم دوگانه در سراسر جهان است. یکی از ویژگی های مهم این پرینتر دارا بودن دو نگهدارنده قرقره فیلامنت است که به شخص اجازه می دهد هر کدام از فیلامنت ها تمام شد بتواند به راحتی قرقره را تغییر دهد.

چاپگر Makergear M3 Dual Extrusion

این چاپگر نیز دارای اکستروژن دوگانه است و دارای قدرت چاپ با وضوح 20 میکرون دارد و صفحع تخت شیشه ای آن باعث می شود که استفاده از آن کار راحتی باشد . این دستگاه عملکرد راحت دارد و کار را به طراحی ترجیح می دهد. این دستگاه مجهز به وای فای داخلی و اکتوپرینت است.

خرید پرینتر سه بعدی

برای خرید پرینتر های سه بعدی باید به نوع استفاده و قطعاتی که قرار است با آن دستگاه بسازیم پرینتر مورد نظرمان را  انتخاب کنیم. هر کدام از انواع پرینترهای سه بعدی مناسب کاری ساخته می شوند. درست است که برخی پرینترها را می توان در زمینه های گوناگون استفاده کرد ولی همان پرینترها نیز ممکن است در ساخت برخی قطعات بهتر کار کرده و کیفیت بهتری داتشه باشند . بنابراین برای انتخاب پرینتر لازم است که با توجه به نوع مصرف و مبلغی که می خواهید هزینه کنید دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

جمع بندی

ساخت پرینتر های سه بعدی در جهان بسیار رایج شده است و بسیاری از کشورهای جهان برای اینکه بتوانند در زمره کشور های صنعتی جهان قرار بگیرند اقدام به ساخت سخت افزار و یا نرم افزارهای پرینتر سه بعدی کرده اند. در ساخت افزایشی پرینترهای سه بعدی درجهان کشور های آمریکا، آلمان ، فرانسه، بریتانیا و کره جنوبی پیشتاز هستند و بیش از 75 درصد از تکنولوژی های جهان از سال 1995 تا سال 2015 متعلق به همین چند کشور است. برای انتخاب یک پرینتر سه بعدی می توان به لیست پرفروش ترین پرینترهای سه بعدی با اخرین تکنولوژی های جهان مراجعه کرد و بر اساس نوع استفاده و کاربرد آن پرینتر مورد نظر را انتخاب کنید. پرفروش ترین پرینتر های سه بعدی دارای کیفیتی مناسب و قیمت به صرفه است که می توان برای خرید پرینتر سه بعدی رو میزی ازمیان آن ها انتخاب کرد.

همچنین ببینید

تنظیم جریان درایور پرینتر سه بعدی

جریان درایور پرینتر سه بعدی چگونه تنظیم می شود؟

پدیده ای جدید و البته کارآمد به نام پرینتر سه بعدی به کمک صنایع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *